Ağu 04

Huzuru Koklasam Ege’de: Çeşme

Yazar : Kategori : Türkiye

Gitmeden önce yine Bodrum’a mı gitseydim acaba diye düşünmedim değil. Ama Çeşme’yi tercih ettiğime hiç ama hiç pişman olmadım. Eğlenmekten keyif alıyorsanız, tatilde otele bağımlı yaşamayı sevmeyenlerdenseniz ve nezih bir tatil planlıyorsanız istikamet Çeşme diyebilirim.

45 dakikalık bir uçak yolculuğu sonrasında İzmir’e varıyoruz. Akabinde Havaş’ın servisleri 20 TL karşılığında sizi Çeşme Merkez’e kadar ulaştırıyorlar. Daha sonra ise otelimize yerleşiyoruz. Çeşme’de yaşayacağımız güzelliklerin tam aksine kötü bir otelde kaldık maalesef. Pırıl Otel‘de herşey dahil, otel yaş ortalaması 35′ten büyük ve yemekleri oldukça kötü. Otel’i kurtaran sadece 2 animatör. Onlarda olmasa otelde geçirdiğimiz küçücük zamanlar bile çok sıkıcı olabilirdi.

Çeşme’nin en güzel yanlarından bir tanesi de görülmesi gereken yerlerin hepsinin birbirine çok yakın olması.

Çeşme’yi tercih edecekler mutlaka araba kiralamalı ve arabayla her gün farklı bir beach veya koya giderek Çeşme’nin tadını çıkarmalı.  Eğer ki araba kiralamak istemezseniz her seferinde Çeşme – Alaçatı arasında 17 TL’yi gözden çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Gelir gelmez Alaçatı’ya gittik. Alaçatı da her bina biblo gibi. Tablo gibi çizilmiş bir cadde. Akşam keyifli bir yemek , hoş sohbet derseniz Alaçatı’da her mekan bunun için biçilmez bir kaftan. Özellikle “İyi Resto Bar”da ” bu keyfi size önerebilirim.Tatile geldim ancak biraz sessizlik ve huzur içinde birkaç saat vakit geçirmek isterseniz. Butik7 Otel’in bahçesinde damla sakızlı Türk kahvelerinizle tüm bir yılın stresini o an atabilirsiniz.

Biraz da eğleneyim diyorsanız Alaçatı’da Tektekçi ve Öküz’ü sizlere önerebilirim.  Müzik Alaçatı’da 01:30 da bittiğinden dolayı, eğlenceye Tektekçi’de gece 01:30 ‘dan sonra kulaklık takarak eğlenmeye devam edebiliyorsunuz. Ancak gece daha yeni başlıyor diyenler için ” Öküz” adında yeni bir mekanı tavsiye ederim. Dj ve darbukanın uyumu ile müzikte nirvanaya ulaşabilirsiniz. Muhteşem bir ikili sizi bekliyor. Mekan Alaçatı’nın dışında kalıyor. Şu an için dolmuşla ulaşım sağlanamıyor. Sadece taksi ya da özel araç kullanabilirsiniz.

Deniz ve eğlence için Aya Yorgi’yi önereceğim sizlere.  Aya Yorgide’ki beachler’de sabah 04:00 ‘ e kadar partiler devam ediyor. Babylon, Sola&Mare, KafePi, Marrakech. Hangisine giderseniz gidin benzer hizmet alacağınızı ve güzel vakit geçireceğinizi garanti edebilirim sizlere.  Hepsi aynı koyda  olduğu için, denizi açısından bir öneride bulunamasamda  en çok Sola & Mare’yi beğendiğimi söyleyebilirim.  İçeride ücretlerin çok uçuk olduğunu duymuştum ancak İstanbul’la değerlendirildiğinde fark bulunmuyor.

Aya Yorgi’ye Çeşme Merkez’den taksi ile max 15. dk ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti 15 TL ve 17 TL arasında gideceğiniz beache göre değişebilir . Denizi soğuk ama duru, çarşaf gibi . Saatlerce yüzebilirsiniz. Akşam saat 17:00 den sonra beach partiler başlar ve akşam güneşi eşliğinde kendinizi müziğin kollarına bırakabilirsiniz.AyaYorgi beach’lere giriş 30 TL ve yanında 1 tane soğuk içecek dahil.Deniz için önerebileceğim diğer bir yer ise Altın Kum. Çiftlikköy- Altınkum Plajı?nın buz gibi ama Aya Yorgi?den de temiz bir denizi var. Merkezden arabayla 15 dk’da ulaşabilirsiniz.Nasıl güzel bir yer. Anlatılmaz yaşanır diyorum. Mutlaka uğrayın.

Diğer bir seçenek de Ege’nin muhteşem koylarının tadına varmak. 40 -50 tl ücret ödeyerek  tekne turu yapabilirsiniz. Tekne turu rezervasyonlarını Çeşme Merkez’de yapabilirsiniz.Çeşme Marina Hayal Kahvesi’ni es geçmemek lazım bu kadar güzelliğin arasında.

Çeşme,  gecesi ve gündüzü ile tatilimde çok güzel ağırladı beni. Ne diyelim en kısa sürede görüşmek üzere.

Benzer Yazılar

Etiketler: ,

1 Yorum - “Huzuru Koklasam Ege’de: Çeşme”

  1. Kullanıcı : MUHAMMED CAN

    Çeşmeye Yaklaşık 5 yıl önce gittim gerçekten mükemmel bir yer tabi herkesin mükemmel anlayışı farklıdır. Gidip görmenizi tavsiye ederim. Bu yaz tekrar gitmeyi düşünuyorum. Özellik ile Altın kum tarafını tavsiye edebilirim. Şimdiden iyi tatiller.

    Tarih : 30. Tem, 2015 Saat : 13:03 #

Yorum Bırakın