Arşiv | Eylül, 2011
24. Eyl, 2011

Saraybosna’dan Dubrovnik’e Bir İki

Saraybosna’dan Dubrovnik’e Bir İki

Son yıllarda, popülaritesi gittikçe artan, Türklerin Balkanlardaki en gözde tatil merkezlerinden biri Dubrovnik. Vizesiz seyahat olanağı sağlaması, büyük tur şirketlerinin direk uçuşlar koyması sebebiyle özellikle yaz aylarında ve bayram zamanlarında Türkler tarafından tercih edilen bir yer burası.

Dubrovnik, Yugoslavya?nın dağılması sırasında büyük hasara uğramış, savaş yaralarını hızlıca sarmış ve günümüzde dünyanın çeşitli yerlerinden turistleri  cezbeder konumda. Tabi biz de, 2013?te Avrupa Birliği üyesi olacak bu ülkeyi, Ramazan Bayramında ziyarete gittik. Herhangi bir tur şirketi kullanmadan tamamıyla kendi rotamızı planladık. Öncelikle, uçak bileti ucuz olduğu için Saraybosna?ya inecek daha sonra da otobüsle Dubrovnik?e ulaşacaktık.

(daha&helliip;)

10. Eyl, 2011

Skyscanner Öneriyor:Edinburgh

Skyscanner Öneriyor:Edinburgh

?Kuzeyin Atina’sı? olarak bilinen ve şüphesiz Avrupa’nın en güzel başkentlerinden birtanesi olan Edinburgh’ta yapacaklarınızı aşağıda sıralıyoruz:

  • Edinburgh Kalesi: Edinburgh’un en çok ziyaret edilen, şehrin sembolü olan bu kaleden şehrin manzarası nefes kesicidir.

  • Royal Mile: Edinburgh Old Town’ın ana caddesidir. Kaleden, Kraliçenin resmi rezidansı olan Hollyrood sarayına kadar uzanır.
  • Hollyrood Sarayı ve (daha&helliip;)