Arşiv | Mayıs, 2011
15. May, 2011

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Ayarlanır?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Ayarlanır?

Herhangi bir tur operatörü kullanmadan seyahat etmek, her yeri tek başına keşfetmek son derece zevkli. Ancak  bu keyfi yaşarken, seyahati daha ucuza getirmek için yapılması gereken birkaç önemli ayrıntı bulunmakta. Bunlardan ilki ucuz uçak bileti ayarlamak, ikincisi de bir sonraki yazımda değineceğim ucuz fakat konforlu  otel ayarlayabilmek. Bu iki şartın yerine gelmesi durumunda çok az bir miktarla maksimum keyif  almak mümkün olabiliyor.

Benim bu noktadaki ucuz uçak bileti bulabilmek için kurtarıcı sitem www. skyscanner.com.tr.  Sitenin Türkçe de dahil olmak üzere 23 farklı dilde versiyonu mevcut. 600?den fazla havayolunu ve 670.000?den fazla hattı barındıran bu site sayesinde, eş zamanlı olarak bir çok siteye girip fiyat karşılaştırması yapmak, eğer aktarma yapacaksınız doğru saati seçmek gibi zorluklardan kurtuluyorsunuz. Ayrıca, site büyüklü küçüklü çoğu havayolu şirketini kapsadığı için de herhangi bir havayolu şirketini de atlamıyorsunuz. (daha&helliip;)

07. May, 2011

Toronto’da Yemek ve Eğlence Turu

Toronto’da Yemek ve Eğlence Turu

Hem gezmek, hem yemek için Chinatown?a mutlaka gidilmeli. Toronto?da 500,000 Çinli nüfusu olduğu düşünülürse, Chinatown?ın büyüklüğü de anlaşılabilir. Burada ara sokaklarda gezip Çin usulü yiyecek, süs eşyası, çay gibi malzemeler bulunabilir. Ama buradan bir Çin lokantasına uğramadan dönülmemeli. Benim gittiğimin adı King Restaurant’ tı ve diğerlerine göre biraz daha turistik belki bir nebze daha pahalıydı ama güzeldi. Tek olduğum için başkalarıyla beraber aynı yuvarlak masada oturup, Çinlilerle sohbet etme şansını yakalayabildim, zira kendileri restoran olarak iyi bir seçim yaptığımı söylediler. Menüden çeşitli yiyecekler söyleyip (çin böreği, sulu deniz mahsüllü noodle gibi) yeşil çay ile yedim. Yemek esnasında yine seçtiğim yemeğin başarılı olduğunu söyleyen ve sopaları nasıl bu kadar iyi kullandığımı merak eden Çinli masa arkadaşlarımdı. (daha&helliip;)